Маникир „рибина опашка“

22 ноември, 20120
manikir

Студените денови многу брзо ги заменија топлите, но тоа не е причина веднаш да почнеме со зимската гардероба и да се шминкаме и лакираме во темни нијанси. Затоа имаме еден свеж предлог за вашиот маникир. Маникирот е во интензивни бои, но може да изберете и бои кои преливаат една во друга. Овој маникир изгледа лесно дури и за домашни услови, а е и доста ефект

Сите овие нокти на фотографиите подолу се декорирани во истата техника:

Еве како изгледа процесот на работа:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=VylT2n3lsBY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit