Поради гледање порничи: На пензионери им стигнала сметка за кабловска од 600 евра

22 ноември, 20120
penzioneri

Брачен двојка останале во шок кога добиле сметка за кабловска која изнесувала 600 евра – поради гледање 12 часа дневно “безобразни” филмови.

Ен 71 и Рон Хејворд 74, кои се во брак преку 50 години, по втор пат се обвинети поради гледање порно.

Брачната двојка од Велика Британија вели дека се згрозени од обвиненијата на нивниот кабелски оператор, кој им издал сметка за гледање преку 150 “срамни” филмови, од кои секој се плаќа околу 7 евра.

Баба и дедо, кои имаат 11 внуци и четири правнуци, добиле слична сметка во 2009 година од околу 900 евра.

Ен вели: “Моите омилени емисии се за антиквитети и сеоски живот, никогаш не сум гледала порно дилм и незнам како се уклучува опцијата за нивно гледање.

Ова навистина станува смешно. Работниците во поштата се шегуваат со Рон и го прашуваат дали гледал некој добар филм минатата ноќ.”

Нивниот кабелски оператор соопштил дека ќе ги заштити своите услуги со пин код на нивниот телевизор и дека тие веќе нема да можат да гледаат слична содржина.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit