Maserati Quattroporte 2012

8 мај, 20120
1

Maserati Quattroporte е луксузен спортски авотмобил направен во Италија и работи со мотор на Ferrari. Едноставно преведено од италијански, Quattroporte значи „четири врати”.

Верзијата од оваа година има 4,2 литарски V-8 мотор со 400 коњски сили, додека поспортските верзии имаат и 4,7 литарски V-8 мотори на 440 коњски сили. Цената се движи околу 127,250 долари. Навистина преубав автомобил.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi