Маска за коса од какао

9 јануари, 20120
Roasted Cacao Beans

Какаото не се употребува само за пиење и јадење, тоа често се употребува во производството на козметика како и за домашни пороцедури за разубавување поради многуте полезни супстсанции кои ги има во него.  Доброто кај оваа маска е што таа одговара за секој тип коса и се прави брзо и лесно.

Начин на приготвување – ставете извара во плиток сад и додадете малку вода за да се добие полутечна каша. После тоа се додаваат две лажици какао и повторно добро измешајте. На крај се додава и една лажица масло од кокос. Кога сето тоа добро ќе се изедначи, се нанесува по целата должина на косата и се остава да делува 15 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber