Maxximus Prodigy

31 јануари, 20120
Maxximus_Prodigy_LNG

Овој супер-автомобил се наметнува како светска машина која ќе удри на вратата и ќе излезе надвор од конкуренцијата. Неговата главна карактеристика е тоа што ќе содржи мотор кој ќе се “храни” со природен течен гас. Оваа алтернатива на опција за гориво никогаш не се користела за производство на автомобили со моќност како што е Prodigy. Моторот ќе биде 7-литарски V8 LNG на Chevrolet, кој ќе произведува 2000 коњски сили. Тимот на Maxximus ги постави плановите за она што тие го очекуваат од Prodigy, вклучувајќи мешавина на Ролс-Ројс-тип на луксуз и перформанси на Bugatti.

“Моторот ќе биде како ништо друго на пазарот”, изјави Адам Лејмен, менаџер за развој на моторите на Maxximus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber