Најмладиот дипломец на светот

31 јануари, 20120
ginis diplomec

На 10 годишна возраст Мајкл Керни дипломирал на Универзитетот во Алабама, со што станал најмладиот универзитетски образован човек на светот, според Гинисовата книга на рекорди.

Кенри на 17 годишна возраст ја добил втората диплома од Универзитетот Вандербилт, додека на 21 година тој веќе имал 4 универзитетски дипломи и докторат по хемија.

Кенри, кој е роден на Хаваи, досега има учествувано на многу квизови во САД, а најголемата награда што ја освоил е 1 милион долари на квизот AOL’s Gold Rush.

Кенри, кој има натпросечна интелигенција, е дијагностициран со хиперактивност и синдромот на недостаток на внимание.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber