Мислите дека само се опива и забавува?! Ќе ве изненеди што направила!

24 декември, 20120
rihanna

Дека не е само дива девојка од Барбадос, Ријана покажа веќе неколку пати. Но, со овој чин се надмина себе си!

Ријана донирала 1,75 милиони долари во една болница во родниот Барбадос и тоа во спомен на својата почината баба Доли.

Пејачката веста за смртта на својата Доли ја објави на Твитер во јуни оваа година: “ Збогум баба Доли. Почивај во мир и убавина додека не те сретнам.”

Пејачката вчера ја посетила болницата Queen Elizabeth Hospital во Бриџтаун со нејзината мајка Моника Фенти и дедото Лионел. 24 – годишната пејачка парите ги наменила за онколошкиот оддел,кој ќе го смени името во Клара „Доли“ Бретвејт Центар за онкологија и нуклеарна медицина.

“ Ова е мојот начин да се оддолжам на Барбадос, да и помогнам на болницата во модернизациска програма. Се надевам дека овој мој чин ќе им помогне на луѓето од Барбадос”, изјавила пејачката.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber