Мистериозната шума во Јапонија која исфрла мртви тела!

11 април, 20120
yh87

Едно од најмистериозните места во светот се наоѓа во Јапонија, односно шумата Aokigahara на планината Фуџи. Според локалните медиуми полицијата на тоа место годишно пронаѓа и повеќе од 100 мртви тела.

Мистериозната шума, наводно е позната за оние кои сакаат да се самоубијат, поради густата вегетација и малата веројатноста дека некој ќе ги пронајде.

Еден од оние кои се обидуваат да ја одгатнат оваа мистерија е Азус Хајано, кој се овој случај се занимава скоро 30 години.

„Се уште неможам да сфатам што се случува во таа шума. Во последните неколку години имам пронајдено неколку мртви тела чија смрт се уште не е разрешена“, изјавил Хајано. Тој решил за оваа мистерија да направи и краток документарен филм, кој можете да го видите во продолжение.

httpv://www.youtube.com/watch?v=6CK1KdAha78

httpv://www.youtube.com/watch?v=V1eXOXYI3bc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/