Модниот дизајнер кој најмногу ветува во годината 2012

2 февруари, 20120
fashion-designer01

Модните критичари Ајрис Ван Херпен (Iris Van Herpen) ја предвидуваат како следната Александар Меквин (Alexander McQueen). Со Каприол, нејзината есен/зима 2011/12 колекција, лесно е да се види зашто. Откриени на хипер-ексклузивното  шоу на Парис Кутур  ова лето, линијата на 27 годишната модна дизајнерка ги испони модните писти со многу ексклузивитети.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber