Морска диета – слабеење со риба и морски плодови

31 март, 20120
d

Морската диета вклучува главно риба и морски плодови. Со оваа диета која трае 3 седмици можете да ослабнете и до 10 килограми. Истовремено и желбата за секс се зголемува, бидејќи не е тајна дека морската храна е природен афродизијак.

Наутро може да се јаде, односно да се избере едно од ова: кисело млеко, овошје по избор, парче црн леб со малку сирење, шејк од банана, овесни јатки со јогурт.

Главното јадење е порција риба или други морски плодови на скара, заедно со зеленчук на пареа или свеж зеленчук.

Вечера: свежа салата, парче моцарела, грејпфрут и 400 мл зелен чај без шеќер, со малку мед. Исто така се препорачува и наутро да се пие истата количина зелен чај.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/