Мртва девојка пронајдена во куфер на сред улица! :(((

30 јануари, 20120
tt87e

Ирската полиција ја истражува смртта на 26 годишната девојка од Малави, чие тело било пронајдено во патна торба на улиците во Даблин. Се сомневаат дека девојката во куферот била „спакувана“ повеќе од 13 часа и дека починала поради гушење.

„Девојката е пронајдена во голема патничка торба покрај едно дрво. Преку главата и била ставена ќеса“, изјавиле од полицијата и додале дека досега никој не ја пријавил девојката како исчезната.

Според Би-Би-Си, девојката живеела во јужен Даблин, а пред две години се преселила во Ирска. Мотивот за убиството на девојката се уште не е познат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma