Му дала пиштол на синот за да се брани од врсцните во училиштето!

8 мај, 20120
h89

Бидејќи училиштето не направило ништо за да го спречат повеќе месечното малтретирање на нејзиниот син, Чекзи Грајмс одлучила сама да го реши проблемот.

За да го заштити од постојаното малтретирање на врсниците,американката го испратила синот на училиште наоружан со електричен пиштол.

Како што пренесуваат американските медиуми на својот 17 годишен син, мајката му купила електричен пиштол, а тој го употребил уште првиот ден. Со тоа момчето направил казнено дело и веднаш бил уапсен, а од училиштето му се заканува суспендирање.

Целиот случај веднаш добил дуга димензија, а во јавноста била отворена дебатата дали жртвите кои се малтретирани треба да молчат, имаат ли право да се бранат, особено кога училишните власти молчат.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber