Музички спектакл: Freddie Mercury ќе “оживее“ на сцена!!!

12 мај, 20120
freddiemercury_11052012_shutter625

Гитаристот на рок бенд Queen, Brian May, откри дека на специјалната изведба на мјузиклот “We Will Rock You” на сцената ќе “се појави” и починатиот пејач Freddie Mercury.

May, нагласи дека овде не станува збор за холограм, туку за нова технологија која неодамна се искористи за “оживување” на починатиот рапер Tupac Shakur.

“Штетата што тоа е веќе направено со Tupac. Ние веќе долго време се обидуваме да го реализираме овој проект. Сакавме да се обидеме со оваа техника, но некако мислам дека не е соодветно за музичкл”, изјави May.

14 мај во Лондон ќе има десетгодишнина на музичклот, а се очекува учество на познатиот Robert De Niro, инаку еден од продуцентите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi