На Андријана Лима и се остварил сонот: Се запознала со Паоло Коелјо! :))))

18 јануари, 20120
adrianalima_paulocoelho

Прекрасната бразилска манекенка Андријана Лима била почестен гостин на свечениот бал на елитните произведувачи на часовници IWC Schaffhausen кој се одржал вчера вечерта во Швајцарија во Женева. На 30 годишната убавица и се остварил сонот, бидејќи се запознала со познатиот писател, нејзиниот сонародник Паоло Коелјо.

Андријана на својот Twitter профил објавила фотографија со еден од најпзнатите писатели на денешницата со напомена дека и се остварил сонот. Коелјо е всушност еден од заштитните лица на познатот бренд на часовници. Лима уште на свечената вечера за новинарите открила некои свои новогодишни одлуки. Ангелот на Victoria`s secret сака да научи да свири на клавир, да боксува, да положи возачки изпит, да го запознае Далај Лама и да посетува часови за англиски изговор, бидејќи сака да се ослободи од лошиот нагласок. Таа била придружувана од нејзниот сопруг, српскиот кошаркар Марко Јариќ.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber