На Денот на љубовта, 14 февруари, стигнува Asus Zenbook во нови бои

8 февруари, 20120
ASUS_ZENBOOK_-_thickness_of_3mm_at_the_front_and_9mm_at_the_rear

Koмпанијата Asus го одбра Денот на заљубените, 14 февруари, како ден за доаѓање на пазарот на Zenbook компјутерот во две нови бои.

Hot Pink и Rose Gold се нивните официјални имиња на новите бои на Zenbook, а од Asus велат дека тиа ја покажуваат „нежната и сензуална страна на технологијата”.

Хардверски се работи за истиот компјутер, ultra book со дебелина од околу 3 милиметри и нешто повеќе од 3 килограми тежина.

„Конечно можете да престанете да се грижите за подарок на Денот на заљубените. Со своите префинети линии, куќиштето од брусен алуминиум, ASUS SonicMaster аудио потсистемот и врвните компненти, Zenbook претставува подарок во кој драгата личност ќе се заљуби на прв поглед,” препорачуваат од Asus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma