На патниците од Конкордија по 11.000 евра!

27 јануари, 20120
135216

Компанијата ќе им исплати надоместок за целосно покривање на трошоците од патувањето, како и медицинските трошоци на повредените од несреќата.

Италијанската компанија им понудила на патниците по 11.000 евра надомест, кои веруваат дека ќе им надомести за изгубениот багаж и психолошката траума од несреќата.

Договорот бил постигнат меѓу компанијата претставник на италијанската организација за заштита на потрошувачите која ги застапува 3206 луѓе од 61 земја кои беа дел од несреќата кога на 13 јануари крузерот заринка во близина на брегот.

Патниците кои нема да бидат задоволни од овој договор правдата ќе  може да ја бараат на суд.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber