На пливачите не им сметаат пластичните шишиња, кеси и ѓубриња! :)))

23 јануари, 20120
f79c5

Рециклирањето е  непознат поим!

Според американските медиуми земјите во развој не го познаваат поимот рециклирање, па затоа сите пластични кеси, шишиња и друго ѓубре го фрлаат во реки. За пливачите ова не претставува проблем.

Погледнете како изгледа тоа:

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber