На покрив на црква ставил кревет и ги повикува верниците да водат љубов! :)))

18 јануари, 20120
erft5

Ед Јанг основач на една црковна заедница во Грејпвин, Тексас, заедно со својата сопруга Лиса неодамна ставил кревет на покривот на една црква и таму поминале 24 часа.

Според Ед, станува абор за експеримент со која сака да ги поттикне верниците почесто да имаат секс. Нивна инспирација биле Јоко Оно и Џон Ленон.

„Отворено да зборуваме за сексот, ни Бог не се срами што го создал“ порачал Ед. Тој додал дека црквата премногу  молчи за сексот и ги повикал верниците кои се во брак да имаат секс секој ден.

httpv://www.youtube.com/watch?v=TIT5DKBDlLc

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber