На сопругата 34 години и подарува иста честитка! :)))

14 февруари, 20120
g67

Кен Мајерс, закоравен романтичар, на својата сопруга веќе 34 години и подарува иста честитка на Денот на заљубените.

Мајерс, 71 годишен писател, на честитката од 1979 година, кога се венчал со својата сопруга Валери, само продолжил да допишува пораки. Интересно е тоа што тој сам ја креирал честитката, која со тек на време ја наполник со љубовни пораки.

„И ја подарил честитката во 1979 година, потоа повторно во 1980 година. Потоа, само продолжив со таа традиција бидејќи мислев дека е нешто поразлично. Мислам дека таа би била разочарана ако се појавам со друга честитка. Тоа стана семејна традиција“, изјавил Мајерс.

„Сакам да мислам дека сум романтичен маж. А член сум и на здружението на романтични писатели, така што тоа е и официјална потврда“, додал низ смеа Мајерс.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber