Најбројно симултано бричење на светот

25 март, 20120
ginis brici

Под покровителство на фирмата за жилети Gillette во Грција беше поставен нов Гинисов рекорд за најбројно симултано бричење.

Настанот се одржа во еден од супермаркетите на Масутис во Солун, а учествуваа 2150 мажи кои со овој настан го промовираат новиот брич Fusion Proglide, но и собраа пари за локалната хуманитарна организација која им помага на децата.

Со ова беше стушен претходниот рекорд од 1868 луѓе, кој исто така беше организиран од Gillette и кој се одржа во Бомбај, Индија во 2009 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/