Најдебелата британка има 250 килограми и 4 години не излегла од дома! :(((

17 февруари, 20120
145524

Жената која нема излезено четри години од дома и постојано јаде слатки и консумира газирани сокови, најчесто кока кола.

Храната како дрога за жената од Британија.

Бренда Ф. Дејвис (43) има преку 250 килограми и моментално е најдебелата британка. Четри години нема излезено од својот дом, а деноноќно консумира слатки и пие газирани пијалоци. Таа внесува преку 6000 калории на ден, а нормалните колични за жена изнесуваат 2000 калории – неделно!

Лекарите веќе ја предупредиле дека овие навики ќе и го загрозат животот.

„Својот живот го поминувам во кревет, а тоа не е живот! Сакам да бидам на диета, но неможам да престанам да јадам. Едвај правам 20 чекори до тоалетот, а потоа останувам без здив. Го мразам овој живот. Сакам да имам деца додека се уште можам, но не сум доволно здрава. Потребна ми е помош“, изјавила Бренда која планира да ослабне. За тоа ќе и помогнел сопругот, од кого таа има голема поддршка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber