Создадени чорапи со кои не мора да носите чевли!

17 февруари, 20120
swiss-protection-socks-550x309

Вибрам Фајвфингерс се компанија која постои веќе подолго време, а се занимава со изработка на чорапи со посебни делови за сите прстиња (оттаму и Fivefingers, односно Петпрсти).

Најновиот производ на оваа компанија е навистина интересен и уникатен. Станува збор за чорапи со кои не мора да носите чевли, бидејќи самите чорапи се многу издржливи и доволно цврсти за да ви ги заштитат стапалата.

Чорапите се изработени од 50% кевлар, 32% полиестер, 8% спандекс и 10% памук, како и полиестер. Сепак, ме интересира што се случува ако сакате да згазнете во вода или пак доколку нагазите на нешто остро, како на пример стакло??? Па, бидејќи чинат дури 80 долари, ја ќе си се држам до моите чорапи три за сто, а вие слободно може да ги пробате!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber