Најдобриот подарок за геј двојките за Валентајн! Геј браковите законски и во Вашингтон!

14 февруари, 20120
Најдобриот подарок за геј двојките за Валентајн! Геј браковите законски и во Вашингтон!

Горда сум што нашите двојки од ист пол ќе бидат рамноправни како и сите други, изјавила гувернерката на државата Вашингтон, Кристин Грегуар.

Гувернерката на Вашингтон го потпиша законот со кој се овозможува на брак на хомосексуалните двојки, а тоа ја направи седма држава која го дозволи бракот на геј двојките.

Геј браковите за сега се легални во државите Њујорк, Конектикат, Ајова, Масачусетс, Њу Хемшир, Вермонт и Вашингтон.

Законот треба да стапи на сила од 7 јуни.

httpv://www.youtube.com/watch?v=eTtFQZWe6tY

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber