Најдобрите домашни антицелулитни процедури

13 април, 20120
u

Можете да се справите со најголемиот женски проблем и во домашни услови, но само со повеќе труд и редовност. Еве како:

Сменете го начинот на исхрана. Од тоа нема како да избегате дури и да користите скапа козметика и третмани. Избегнувајте ги брзите диети и изберете здрав режим на исхрана, што подразбира разновидна храна но во умерени количини.

Спорт – од една страна ќе ви помогне да ги согорите излишните натрупани масни наслаги, а од друга – ќе ја подобрите циркулацијата на крвта, зошто една од причините за појава на целулит е слабата циркулација.

Масажа – треба да ја правите редовно, секојдневно, ако сакате да постигнете резултати. Без разлика каков масажер ќе изберете, важното е да се применува редовно.

Кога избирате антицелулитен препарат, изберете такви кои содржат кафеави алги и глина, зошто овие компоненти имаат добра репутација како ефикасни средства за борба со портокаловата кожа.

Комбинацијата на сите овие процедури е вистинската формула за ефикасно справување со проблемот наречен целулит.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi