Најдосадниот спот некогаш?!

29 март, 20120
spot

Фронтменот на бендовите Blur и Gorillaz, Damon Albarn, почнал соло кариера веројатно со најдосадниот спот кој некогаш сте го виделе.

Дејмон Албарн снимил спот за првиот сингл од новиот соло албум “The Marvelous dream” во кој нема ништо “величенствено”.

Во спотот може да се види само зграда пред која повремено поминуваат автомобили. Дури на крајот на видеото камерата ја зумира адресата на која пишува “John Dee House”, што претставува дел од името на новиот албум “Dr Dee” инспириран од математичарот и советникот на кралицата Елизабета l.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma