Најголемата колекција на салфетки на светот

13 февруари, 20120
ginis salfetki

Мерилин Бој, која има 70 години е најстрасната колекционерка на хартиени салфетки на светот.

Мерилин успеа да влезе во Гинисовата книга на рекорди бидејќи е сопственик на најголемата колекција на салфетки. Нејзината колекција брои неверојатни 6652 различни салфетки, подредени во 29 категории по азбучен ред.

Мерилин собира салфетки уште од второ одделение. Таа има 1581 салфетка од различни ресторани, а дури 68 од нив се салфетки од Мекдоналдс.

Таа има и многу салфетки со автограми од познати личности, но највредните салфетки во нејзината колекција се оние две кои и ги оставила нејзината баба и кои се стари преку 100 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber