Најголемите аквариуми на светот

15 февруари, 20120
nas

Просечните аквариуми на светот содржат по 10 – 15 литри вода. Погледнете како изгледаат најголемите аквариуми на светот:

Аквариумот во Западна Австралија – 3.000.000 литри

Аквариумот во Џенова – 3.700.000 литри

Океанскиот аквариум во Шангај – 4.000.000 литри

Ушака Марин Ворлд – 4.100.000 литри

Монтереј Беј Аквариум – 4. 800.000 литри

Туркуазу –5.600.000 литри

Океанографик – 7.000.000 литри

Окинава Чурами Аквариум – 7.800.000 литри

Дубаи Мол Аквариум – 9.990.000 милиони литри

Аквариумот во Џорџија – 23.800.000 милиони литри

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma