Уметност направена од рециклирани материјали

15 февруари, 20120
nas

Сузан Стоквел е еден навистина креативен уметник кој создава прекрасни ремек дела користејќи рециклирани материјали.

Нејзините импресивни скулптури служат да го привлечат вниманието на јавноста кон глобалните проблеми со кои се соочуваме, особено оние од еколошки карактер.

Стоквел вели дека сака да ја подигне свеста на луѓето за животната средина преку начин кој ќе ги мотивира самите тие да сторат нешто за да ги решат глобалните проблеми.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber