Најинтересните стадиони од грицки за Супер-Бол :)

2 февруари, 20120
5428720321_79703857ec_b

Финалето на НФЛ, односно Супер Бол (Super Bowl), ќе се одигра во недела помеѓу екипите на Њујорк Џајнтс и Њу Ингланд Патриотс. За американците овој ден е празник во кој тие уживаат со многу храна и пијалоци. Па така погледнете фотографии од некои од најиновативните стадиони од грицки. И после зошто биле дебели. 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma