Најмалиот весник на светот

14 јануари, 20120
1

Овој весник најверојатно е направен за малите самовили, џуџињата и Палчица. Станува збор за најмалиот весник во светот, според Гинисовата книга на рекорди.

Весникот е дело на First News кои го промовираа весникот – рекордер на 8 Ноември 2007 година во Лондон.

Весникот е со димензии 32 мм X 22 мм и беше објавен на светскиот ден посветен на гинисовите рекорди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber