Најниската крава на светот

28 јануари, 20120
ginis krava

Ви ја претставуваме најниската крава на светот, која влезе во Гинисовата книга на рекорди со својата „рекордна“ висина од само 85 сантиметри.

Кравата, чие име е Шелоу, е во сопственост на британцијте Мартин и Керолајн Рајдер, а живее на нивната фарма во Пајк Енд Фарм, Ричворд, Велика Британија.

Кравичката е вистинска атракција и кај локалните жители, но ја посетуваат и многу туристи кои се зачудени од нејзиниот низок раст.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma