Најпознати мустаклии :)

12 јануари, 20120
MOUSTACHE

Еден човек може да се дефинира според многу работи и физички атрибути, вклучувајќи ги и влакната на лицето. Од почетокот на времето, луѓето имале различни форми на влакна на лицето, во обид да создадат креативен изглед. Како еволутивна одбрана против суровите елементи на природата, повеќето мажи (па дури и некои несреќни жени) се во можност да растат влакна на лицето, особено над нивните горни усни. Момците копнеат долго за денот кога просторот над усните проникнува со дебели, убави влакна со кои ќе му покажат на светот дека се мажи. Мустаќите испаднаа од мода во најголем дел, но за некои познати луѓе во историјата, тие и понатаму остануваат неизбришлив дел од нивните слики. Сериозно, никој од овие момци нема да биде ист без нив.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber