Најстариот американец има 111 години и бара жена!

4 април, 20120
uomi

Најстариот американец Шелби Херис од Индијана го прославил својот 111 роденден и изразил желба повторно да се ожени.

Херис кој е роден во 1901 година, ги надживеал своите две сопруги и три ќерки, но тврди дека е осамен и дека сака нова жена.

„Знаете би сакал уште две работи во животот. Прво да играм безбол и уште еднаш да се оженам. Само што почнав да живеам и имам намера да останам уште на нозе“, изјавил Херис.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/