Најтешкиот мотор на светот

31 март, 20120
najteskiot motor ginis

Ви го претставуваме најтешкиот мотор на светот, вистинско чудовиште помеѓу превозните средства на две тркала.

Моторот, кој стана сопственик на Гинисов рекорд, е од марката Харзер Бајк Шмиде и го конструирале Тило и Вилфред Зили од Германија.

Моторот, кој тежи неверојатни 4.749 тони, влезе во Гинисовата книга на рекорди на 23 ноември 2007 година.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma