Најубавите патишта во светот

28 јануари, 20120
Guoliang-Tunnel-Road-1

Најубавите патишта во светот би требало да бидат перфектна комбинација од предизвикувачки и комплицирани кривини, долги прави патишта, малку сообраќај и специјално треба да имаат убави глетки. Погледнете ги едни од најубавите патишта во светот!

Флорида, САД

Ред Рок, САД

Ироха Заха – Јапонија

Атлантик, Норвешка

Обералп, Швајцарија

Северен Јунгас, „Патот на смртта” – Боливија

Тролстиген, Норвешка

Гуолианг, Кина

Сан Бернардино, Швајцарија

Лос Караколес, Анди, Чиле

Кол де Турини, Франција

Јебел Хафет, Обединети Арапски Емирати

Лисебот, Норвешка

Стелвио, Италија

Трансфагарасан, Романија

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma