Намерно лежел меѓу шини додека поминувал воз!

4 јануари, 20120
233833-ine

Еден италијански државјанин од непознати причини легнал меѓу железничките шини во Тоскана, непосредно пред да помине воз, а потоа станал неповреден, откако поминал возот долг 159 метри, пренесува италијанската новинска агенција Анса.

Според зборовите на машино возачот, човекот одел по пригата, околу 1.5 километри од станицата Ливорно, и наеднаш легнал меѓу шините и чекал да дојде возот кој ќе помине врз него.

Човекот не дал никакво објаснување зошто го направил тоа, ниту пак изгледал збунето, едноставно само молчел и одбивал да каже било што

Виц:

Продава Ром појачало.

Поминува кучувач и го прашува: Колку е јако појачалово?

Многу јако бате му вели.

Ама не те прашувам колку ватно е?

Ааа, невероватно! 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber