Видео: Сто години од човештвото во 10 минути!

4 јануари, 20120
Видео: Сто години од човештвото во 10 минути!

Врвни достигнувања, но и најстрашните работи кои човекот ги направил во изминативе 100 години.

Во ова десет минутно видео ќе видите оригинални исечоци од филмови, од врвните достигнувања кои се направиле во изминативе 100 години, како и најстрашните работи кои човекот ги правел.

Сто години светска историја од 1911 до 2011 ја направил еден корисник на јутуб, а изгледа доста интересно.

httpv://www.youtube.com/watch?v=Xxh-sS8Qoco

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber