Нарко дилер откриен поради Фејсбук! :)))

15 февруари, 20120
t5c

Познат шверцер Микеле Грасо (27) уапсен бил благодарение на фотографија од познатата социјална мрежа Фејсбук.

Италијанскиот бегалец нарко дилерот Микеле Грасо бил пронајден и уапсен во Лондон благодарение на фотографија која ја постирал на Фејсбук.

Тој во 2010 година побегнал од Сицилија, каде му се судело за трговија со дрога. Во отсуство бил осуден на пет години затвор и казна од 24.000 евра. Грасо на својот фејсбук профил се пофалил дека супер се забавува и поставил фотографии од познати локации во Лондон.

Сам се издал, па така полицијата веднаш знаела каде може да го пронајде. Тој по неколку дена бил лоциран и уапсен во операцијата наречена „Биг Бен“.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma