Насловната која го шокираше светот: Го фотографирале и снимале човекот кој се обидувал да се спаси!

7 декември, 20120

Фотографијата на која 58 – годишниот  Ки Сук Хан се обидува некако да се искачи од шините на метро станица во Њујорк, го шокираше целиот свет.

Naslovnica-koja-je-sokirala-svet-Fotografisali-i-snimali-coveka-koji-je-pokusavao-da-se-spasi-FOTOVIDEO
Причината била тоа што патниците на оваа станица го фотографирале и снимале овој настан, необидувајќи се да му помогне на несреќниот човек.

Патникот кој сведочел за ужасната смрт на мажот кој го прегазила подземната железница вели дека е бесен на дури 18 лица кои мачната сцена  ја следеле од страна, необидувајќи се да помогнат на човекот.

Најсилните критики се испратени до фотографот Р Умар Абас, кој снимил ужасна фотографија од Хан на кој му се гледа смртта во очите.

Фотографијата во вторникот утрото се појавила на насловната страна на New York Post, со наслов “Осуден”.

img

Полицијата испрашала еден осомничен дека го бутнал Хан на пругите. Се работи за 30-годишниот Наем Дејвис кој сведоците го виделе како зборува сам со себе, откако му се доближил на Ки Сук Хан. Осомничениот во вторникот го признал злосторството.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=NGdddJk3xTc

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber

- Roblox Vega X Exploit