Не трепкале! Стоеле на кафез, а околу нив пливале ајкули! :)))

17 јануари, 20120
000

Стоењето во кафез додека ајкули пливаат околу вас може да биде супер возбудливо, но двојно поголема забава може да биде ако сте надвор од кафезот, односно стоите на него.

Најважно е да ги гледате ајкулите во очи, изјавил шкотскиот авантурист Давид Литчфилд (36), кој го ризикуваше животот за да ги фотографира ајкулите.

Кафезот бил спуштен 12 метри под морското ниво, погледенте како тоа изгледало:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber