Нема да поверувате во што Сузан Сарандон вложила 75.000 долари!

16 февруари, 20120
susan-sarandon

Американската актерка Сузан Сарандон на градот Њујорк му донирала 75.000 долари за развој на пинг-понг во државните училишта.

Градскиот секретаријат за образование во Њујорк денеска соопштил дека овие пари ќе бидат искористени за набавка на опрема и организација на тренинзите.

Од почетокот на 2012 година, повеќе од 25 училишта во Њујорк организирале програма за тренирање на пинг-понг. Холивудската актерка за амаериканските медиуми изјавила дека “спортот го ублажува стресот” и дека е “одличен за деца кои имаат проблем со концентрација и потребна им е вежба”.

Сузан Сарадон е ко-сопственик на клубот за пинг-понг Spin од Менхетн.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma