Неверојатен хотел во Италија, изграден во пештера

6 април, 20120
12

Името на овој прекрасен хотел е Sextantio Le Grotte della Civita. Изграден е во природни праисториски пештери. Се наоѓа во Sassi di Matera, стар град во јужниот дел на Италија. Има 18 соби, а цената за една ноќ, во зависност во кој период од годината сакате да претстојувате, ќе ве чини од 100 до 700 евра. Прекрасно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - escort -

Sağlıktan Haber

- Korsan taksi -

https://finandearth.com/