Неверојатни цртежи на стаклени шишиња

12 февруари, 20120
Jim-Dingilian-bottle-art5-550x282

Џим Дингилан е еден од ретките уметници кои оди до самите граници на креативноста со своите неверојатни уметнички дела. Тој користи чад од свеќи за да создаде неверојатни цртежи во внатрешноста на стаклени шишиња.

Џим не ја открива тајната на неговата мајсторија, а нам не ни е јасно како успева и како има трпение да „црта“ со чад преку минијатурните отвори на шишињата. Но едно е јасно, неговите дела се навистина прекрасни:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi - anlaşmalı boşanma