Неверојатни пејзажи изгравирани во книги

20 јануари, 20120
landscapes-carved-into-books-guy-laramee-5

Канадскиот уметник Гај Ларами е човек со многу таленти. Не само што е признат сликар и скулптор, Гај исто така е признат музичар, композитор и режисер.

Во последниот проект тој се одлучил да гравира и длаби книги, се со цел да оствари инзворедни пејзажи и релјефи. Погледнете ги пејзажите за чие остварување некаде користел и 10 книги. Креативно!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber