Шинеад О’Конор на клиника за лечење од депресија! :(((

19 јануари, 20120
sinead2011

Пејачката Шинеад О’Конор само неколку дена откако стапи во брак со сопругот Бери, објави дека се разведува. Потоа, страсно водеа љубов, па се предомислила и тоа го објавила на Twitter. Следеше “затишје пред бура”, бидејќи недела дена потоа имаше обид за самоубиство, па тогаш изјави дека е депресивна и потиштена и дека сепак неможе да го сочува бракот.

Пејачката, сепак била толку одлучна во тоа да си помогне сама на себе, па се пријавила на клиника за лекување. “Заминувам во болница за лечење од депресија. Не сум добра, но наскоро ќе бидам”, се вели во еден од нејзините последни статуси на Twitter. Шинеад веќе со години боледува од манична депресија и не постои начин сама да си помогне или лекарите да и помогнат ако не лежи на клиника.

Свесна за овој проблем заминала на терапија, а признава и дека лошиот избор на животни партнери и помогнал во напредокот на нејзината депресија.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber