Неверојатни скулптури направени од картон

28 април, 20120
2

Погледнете ги овие дела на уметникот Крис Глимоур. Тој, за креирање на овие неверојатни скулптури користел само лепак и картон. Браво!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

escort - Korsan taksi