Низ што се треба да поминеш за да стигнеш до вистинскиот?

12 јануари, 20120
000

Да го сретнеш мажот на твојот живот ни малку не е лесно. Дури и во прикаските принцезите минуваат низ многу препреки, пред да заживеат долго и среќно со својот принц.

Според последното истражување направено од сајтот за запознанства meeteez.com спроведено меѓу 2000 жени, ние треба да бакнеме 22 мажи, да имаме 4 долги врски, 5 неостварени врски, 4 неверства, 6 лоши состаноци и 6 секса за една ноќ, пред да го сретнеме „Единствениот“.

Ние сите знаеме колку е тешо да го откриеш вистинскиот човек за тебе. Потрагата понекогаш може да е многу тешка и очајна. Но кога ќе го најдеш вистинскиот е навистина неверојатно.

Некои жени среќаваат многу жаби пред да го бакнат вистинскиот. Други пак го наоѓаат принцот сосема брзо. Судбина! Важно е никогаш да не очајуваме и никогаш да не мислиме дека нема да ја откриеме љубовта. Зошто како што се вели, таа може да не чека на следниот агол!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber