Запознајте го Стенли, фанатик за вежбање, а има 94 години! :)))

12 јануари, 20120
rg54v

Стенли Томас, 94 годишен пензионер од Кардиф, Велика Британија, сигруно ќе биде инспирација за многумина кои сакаат да ги променат своите навики и да се свртат кон здравиот живот.

Стенли, ставил свое видео и слики на интернет каде објаснува дека и покрај неговите години тој секој ден оди во теретана и вежба напорно.

„Отсекогаш бев фанатик за фитнес. Вежбањето прави да се чувствувам живо“, изјавил Томас.

Пензионерот дури ја проширил својата куќа само за да може да си направи соба за вежбање, каде ги сместил сите справи, трака за движење, велосипед, клупа за вежбање, вреќа за боксување, справа која симулира веслање  и многу други.

„Секој ден вежбам 50 минути. Кога ќе завршам со вежбите одам 10 минути во сауна. Потоа се туширам и одам во џакузи“, објаснил Томас.

httpv://www.youtube.com/watch?v=ogGlimltk9I

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber