Норвешката полиција им ги одземала децата, бидејќи ги ранеле со раце и спиеле во ист кревет со нив!!!

20 јануари, 20120
136538

Осло – агонија на една индиска фамилија во Норвешка. Властите им ги одземале две деца синот (3) и ќерката (1) на брачниот пар Батачари, бидејќи ги ранеле со раце и спиеле во ист кревет со нив.

Норвешката социјална служба им ги одземала децата на индискиот брачен пар Анруп и Сагарика во мај 2011 година, бидејќи нивното однесување кон децата било оценето како несоодветно и неприфатливо.

По овој настан реагирала и индиската власт која изјавила дека станува збор за културолошки разлики, но сепак норвежаните не одстапиле од својата одлука. Норвежаните процениле дека храненњето со рака е исто како и присилното хранење.

Брачниот пар сега може да ги гледа децата само два пати годишно, а посетата да трае околу еден час. Така ќе биде се додека децата не наполнат 18 години.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber