Новак Ѓоковиќ: Нема да станам политичар! Па златна кариера да си уништи не оди! :)))

9 февруари, 20120
hu4

Лаички  ја следам политиката, но сериозно никогаш нема да се впуштам во тоа. Спортот за мене е најдобрата работа, тука не е битно која боја на кожа ја имаш, од каде си, на која вера припаѓаш, изјавил светскиот рекет број 1.

Најдобрио тенисер, србинот Новак Ѓоковиќ изјавил дека не размислува да стане политичар по завршувањето на неговата спортска кариера.

„Засега не би се ангажирал во политиката. Нема интерес за таков вид на кариера. Лаички ја следам политиката“, изјавил Ноле.

Ѓоковиќ после неколку месеци се врати во Србија за да се одмори од напорните натпревари и тренинзи.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - Superbetin -

Sağlıktan Haber